Wydarzenia

Szkolenie dla naukowców pt. „Fostering Innovation in Scientific Practice" - euXFEL

Data wydarzenia:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na szkolenie dla naukowców pt. „Fostering Innovation in Scientific Practice", które przeprowadzi p. Antonio Bonucci, Industry Liaison Officer z European XFEL.

Szkolenie odbędzie się 7  czerwca w godz.  9.00-12.00 w budynku PNT w Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

Tematem szkolenia jest wspieranie innowacji w praktyce naukowej. 

📍CERN - badanie rynku MS-4987/SCE i przetarg na dostawę szacunkowej ilości 200 komputerów stacjonarnych CAD2

Data wydarzenia:

📢 Krótki opis zamówienia: 
Stacje robocze będą oparte na architekturze x86 z 64-bitowymi rozszerzeniami (np. Intel Xeon z Intel64, AMD EPYC/RYZEN THREADRIPPER z AMD64) lub dowolny ich następca. Zostaną także wyposażone w kartę akceleratora, np. Nvidia RTX A2000.
Stacje robocze będą przeznaczone do uruchamiania oprogramowania CAD i posiadać będą certyfikaty dopuszczające do działania w ramach Microsoft
Windows 11 oraz RedHat Enterprise Linux 9.

XFEL - Przetarg na dostawę dysków piezoelektrycznych wysokiej częstotliwości

Data wydarzenia:

Obecnie poszukujemy firmy, która byłaby zainteresowana przetargiem do ośrodka badawczego EuXFEL w Niemczech (miejscowość: Schenefeld k. Hamburga). 

Krótki opis zamówienia: 

Poszukujemy dysków piezoelektrycznych wysokiej częstotliwości. 

Główne specyfikacje: 

1) Średnica: 5-12 mm 

2) Grubość: 1-2 mm 

3) Częstotliwość: 1-5 MHz 

F4E - badanie rynkowe i przetarg: projekt i dostawa systemów ekstrakcji trytu (TES), systemów rozliczania trytu (TAS), komór rękawicowych w pomieszczeniu technologicznym trytu

Data wydarzenia:

📍 Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu rynkowym i przetargu na wykonanie projektu i dostawę systemów ekstrakcji trytu (TES), systemów rozliczania trytu (TAS), komór rękawicowych w pomieszczeniu technologicznym trytu chłodzonych wodą litowo-ołowiową i chłodzonych helem kamieniami ceramicznymi w ramach systemu Tritinum Blanet dla Fusion for Energy.

Termin na zgłoszenia: 22.03.2024

F4E - badanie rynkowe i przetarg: Zawory - system tłumienia ciśnienia w zbiorniku próżniowym VVPSS

Data wydarzenia:

Fusion for Energy przeprowadza badanie rynku i zwraca się o informacje do firm zainteresowanych, posiadających wiedzę i możliwości w zakresie: Systemu tłumienia ciśnienia w zbiorniku próżniowym VVPSS – zawory. Głównym celem tego badania rynku jest ocena sytuacji rynkowej i identyfikacja potencjalnych dostawców posiadających potencjalne możliwości, aby odpowiedzieć na zaproszenie.

Termin: 15.04.2024

European INFRA-INNOV - warsztaty dla kriogeniki 16-17.04.2024r - PARYŻ

Data wydarzenia:

Pragniemy poinformować Państwa o zaplanowanym wydarzeniu „Warsztaty branżowe dotyczące kriogeniki w wielkiej nauce”, które odbędzie się w Paryżu w dniach 16-17 kwietnia 2024 r. Wydarzenie jest organizowane i wspierane w ramach europejskich projektów INFRA-INNOV dotyczących akceleratorów cząstek, detektorów i nauki o fotonach. 

  • Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Logo Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Finansowanie projektu: Projekt pt. „Wielka Nauka dla Polskiej Innowacyjności”, nr rejestracyjny projektu:  NdS/543816/2022/2022 finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Logo EESA
  • Logo ESO
  • Logo ESS
  • F4E-logo
  • Logo European XFEl
  • Logo CERN
  • Logo ITER
  • polfel-logo