Techtra: Pionierzy Przyszłości

Tajemnice Technologii

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie sekrety kryją się za najnowocześniejszymi technologiami, które codziennie wpływają na nasze życie i jakie historie kryją się za ich powstaniem? Dziś zapraszamy na podróż do świata Techtry – polskiej firmy, która jest jak alchemik przekształcający surowe idee naukowe w technologiczne złoto.

 

Obraz
techtra

 

Techtra jest niczym statek kosmiczny, który przemierza galaktykę wysokich technologii, przekraczając granice możliwości i odkrywając nowe horyzonty. Powstała jako odpowiedź na potrzeby polskiego przemysłu oraz instytutów badawczych, które pragną sprzedawać swoje usługi i produkty na międzynarodowym rynku zaawansowanych technologii. Przekłada język nauki na język biznesu, dostosowując technologie tworzone przez naukowców do postaci komercyjnej, która wnosi nową jakość w zastosowaniach przemysłowych.

Jednym z bardziej fascynujących projektów Techtry jest opracowanie innowacyjnego urządzenia do dezynfekcji powietrza w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. To rodzaj tarczy, która chroni przed takimi zagrożeniami, jak bakterie i wirusy. Techtra tworzy system, który dzięki wykorzystaniu nanokoloidalnego srebra może chronić nasze domy, szpitale, hotele, biura i wiele innych miejsc.

 

Obraz
Techtra3

 

Kolejnym, projektem Techtry są modularne detektory GEM. Detektory GEM (Gas Electron Multiplier) to rodzaj detektorów promieniowania jonizującego, które wykorzystują zjawisko multiplikacji (wielokrotnego zwiększania) elektronów w specjalnej strukturze. Na końcu tego procesu mamy dużo więcej elektronów, co pozwala nam "zobaczyć" i zmierzyć pierwotne promieniowanie.Te urządzenia są wykorzystywane w najbardziej zaawansowanych eksperymentach naukowych na świecie, takich jak te prowadzone przez Europejską Organizację Badań Jądrowych (CERN) czy Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ).

Współpraca z gigantami technologicznymi

Techtra to przede wszystkim ludzie – naukowcy, inżynierowie, specjaliści, którzy każdego dnia przekraczają znane granice, aby przekształcić surowe idee naukowe w praktyczne rozwiązania. Są architektami, którzy projektują i budują mosty między światem nauki a codzienną rzeczywistością.

 

Ich skuteczności dowodzi współpraca Techtry z takimi podmiotami, jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN). Są prawdziwymi pionierami w swojej dziedzinie i napędzają naszą przyszłość. 

  • Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Logo Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Finansowanie projektu: Projekt pt. „Wielka Nauka dla Polskiej Innowacyjności”, nr rejestracyjny projektu:  NdS/543816/2022/2022 finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Logo EESA
  • Logo ESO
  • Logo ESS
  • F4E-logo
  • Logo European XFEl
  • Logo CERN
  • Logo ITER
  • polfel-logo