Creotech Instruments S.A.: Polska Firma Technologiczna na Globalnej Arenie Naukowej

Zastanawialiście się kiedyś, jakie innowacje napędzają najważniejsze odkrycia naukowe i jakie technologie zabezpieczają badania w największym na świecie laboratorium fizyki cząstek, CERN?

 

Zaskakujące, ale prawdziwe - za wieloma z nich stoi polska firma - Creotech Instruments S.A.!

 

Obraz
creotech1

Creotech Instruments S.A. jest owocem współpracy grupy wybitnych polskich naukowców, którzy połączyli swoje umiejętności, aby stworzyć coś unikalnego. Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie elektroniki pomiarowej, firma zdobyła międzynarodowe uznanie. Nieustannie rozwijając kompetencje w projektowaniu i montażu niezawodnej elektroniki, firma Creotech stała się jednym z liderów branży, a jej produkty są wykorzystywane przez najbardziej prestiżowe instytucje naukowe na całym świecie.

 

Niedawno firma zrealizowała znaczne dostawy dla supernowoczesnego centrum naukowego ELI w Republice Czeskiej oraz dla brazylijskiego synchrotronu Sirius. Wartość tych kontraktów wyniosła łącznie ponad 3,5 mln złotych.

 

Obraz
Creotech

 

Najnowsze osiągnięcie Creotech to realizacja zamówienia dla Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Dostarczone do Szwajcarii produkty zostały opracowane w ramach projektu HETMAN.

Ponadto, Creotech jako pierwsza firma w tej części Europy, uzyskała status centrum kompetencyjnego CERN. Otwiera to drogę do ubiegania się o zamówienia inżynieryjne w procedurze bezprzetargowej, co z pewnością zwiększy elastyczność w przyszłej współpracy z CERN.

 

Obraz
Creotech

 

Ta polska firma jest cenionym partnerem dla najlepszych firm i agencji kosmicznych, w tym Europejskiej Agencji Kosmicznej. Dostarczają zaawansowane systemy kontrolno-pomiarowe dla instytutów badawczych i startupów technologicznych na całym świecie. Oferują również usługi przetwarzania danych geoprzestrzennych i wsparcia dla operacji z użyciem bezzałogowych statków powietrznych. Z usług montażu urządzeń elektronicznych korzystają klienci z branży kosmicznej, motoryzacyjnej i medycznej. Niezależnie od potrzeb klienta, Creotech dostarcza innowacyjne, spersonalizowane rozwiązania. 

 

To doskonałe dowody na to, że polska innowacyjność ma szansę stanąć na czele globalnej technologii. Jeśli chcesz obserwować, jak polska myśl techniczna wpływa na kształt globalnej nauki, warto śledzić w tym celu losy Creotech Instruments S.A.!

  • Logo Ministerstwo Edukacji i Nauki
  • Logo Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Finansowanie projektu: Projekt pt. „Wielka Nauka dla Polskiej Innowacyjności”, nr rejestracyjny projektu:  NdS/543816/2022/2022 finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Logo EESA
  • Logo ESO
  • Logo ESS
  • F4E-logo
  • Logo European XFEl
  • Logo CERN
  • Logo ITER
  • polfel-logo